Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
Köşe Yazısı - Türkiye örneği Kaymakam Tuncay Sonel - http://www.habergunebakis.com/
   
 

İlker ÇAKAN ¬

İlker ÇAKAN

 Türkiye örneği Kaymakam Tuncay Sonel

 Yazı Boyutu

 Tarih : 29.05.2009 - 01:45:29


Türkiye örneği Kaymakam Tuncay Sonel

 

    Trabzon iline bağlı Of ilçesi sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir ilçedir. Of Kaymakamı Tuncay Sonel Türkiye’de halka dayalı kamu yönetiminde herkesin örnek alması, yaptığı uygulamalardan ders çıkartılması gereken, Türkiye örneği bir yöneticidir. Halka dayalı yönetimde mutlaka başarılı olmak için Kaymakam Tucay Sonel’i izlemek gerekir. Gerçekten halka dayalı, gönülden bir yönetim anlayışını gördüğünüzde duygulanmamak mümkün değildir. Bu nedenle halka dayalı yönetimde başarılı olmak için mutlaka Of Kaymakamı Tuncay Sonel’i iyi tanımak gerekir. Türkiye’de halka dayalı yönetimde başarıyı zirveye taşımış, Of Kaymakam Tuncay Sonel’i sizlere tanıtmaya çalışayım. Bu yazıyı okuduğunuz da böylesi de varmış diye duygulanacağınızı şimdiden hissediyorum;

   Kaymakam Tuncay Sonel,1970 yılında Adana doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlamış. Adana Erkek Lisesi’nden sonra, 1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1992 yılında lisans; yine aynı Fakültenin Kamu Yönetimi Anabilim Dalında 1995 yılında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.  Mülki İdare Hizmetleri Sınıfına ise 1994 Yılında Aydın Kaymakam Adayı olarak atanmıştır. Kütahya-Simav Kaymakam Vekilliği, Ankara-Güdül, Gümüşhane-Köse, Kırklareli-Vize, Şanlıurfa-Birecik Kaymakamı olarak görev yapmış ve 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren de Trabzon-Of Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

    Bu süre zarfında Ankara, Gümüşhane, Kırklareli, Şanlıurfa,Trabzon Valilerinden 10 Takdirname, Milli Eğitim Bakanından 2 Takdirname, 2004 Yılında Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti tarafından Yılın Kaymakamı Ödülü, 2005 yılında Anadolu Basın Birliği tarafından Yılın Kaymakamı Ödülü, 2006 Yılında Yoksullarla Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı tarafından Yılın Yetim Babası Ödülü,2006 Yılında Türk İdareciler Derneği tarafından Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet Ödülü dalında Yılın İdarecisi Ödülü,2007 Yılında Siyaset Dergisi’nden Yılın Kaymakamı Ödülü,2007 yılında Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından Çocuk Hakları Çocuk Dostu Ödülü,2008 yılında İZDER(Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Derneği)tarafından yılın Kaymakamı ödülünü aldı.
    1999 yılında Ankara-Güdül Belediye Meclisince,2001 yılında Gümüşhane-Köse Belediye Meclisince,2005 yılında Kırklareli-Vize ilçesine bağlı Çakıllı ve Sergen Belediye Meclislerince,2008 yılında da Şanlıurfa-Birecik Belediye Meclisince Fahri Hemşehrilik beratları verilmiştir. Evli, eşi İngilizce Öğretmeni olup iki çocuk babası olan Kaymakam Tuncay Sonel iyi derecede İngilizce bilmektedir.

    15 yıllık meslek hayatında çalıştığı bölgelerde başta eğitim olmak üzere, sağlık, tarım, istihdam alanlarında ve özellikle de sosyal projelerdeki örnek ve başarılı çalışmalarla, kişiliğiyle, halk adamı özelliğiyle yöre insanının gönlünde taht kurmuş Türkiye’de örnek bir kamu yöneticisidir. Özellikle yetim öksüzlerin, engellilerin, yaşlıların kendi deyimiyle Anadolu’da arkası olmayanların yanında olmuş bir kaymakamdır. Yöre ve yöre insanına faydası olacak birçok hizmette bulunmuştur. “Biz fikriyle” ekip çalışmasıyla Türkiye gündemine oturan projelere imza atmıştır. Bundan dolayı da birçok kurum ve kuruluştan çeşitli ödüller almıştır. Ama asıl ödül halkın kendisine gönülden verdiği sevgidir.Kaymakam Tuncay Sonel, gönülleri fethetmenin her şeye değer olduğunu belirtiyor.Çalıştığı ilçelerde ona kimi Atom karınca, kimisi Robin Hood, kimisi çılgın kaymakam, kimisi de hamsi gibi kıpır kıpır diye lakap takmıştır. Hatta ona pire gibi kaymakam diyenler bile oldu. Hakkında süper kaymakam diye birçok köşe yazısı yerel ve ulusal medyada çıktı. Şimdi bu değişik ve sıra dışı kaymakamın çalıştığı bölgelerde yapmış olduğu başarılı ve örnek, bir o kadar da ilginç projelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum;

Yetim ve öksüzlere mektup projesi

    Çalıştığı yörelerde yetim ve öksüz çocukları tespit ederek, onlara mektup yazmıştır  “ Eğer anneniz veya babanız hayatta olsaydı, özlemini çektiğiniz, annenizden ve babanızdan almasını istediğiniz şey ne olurdu ?” sorusu  üzerine tüm yetim ve öksüzlerin isteklerini yerine getirmiş ve onları böylece kayıt altına alarak, devletin her zaman sıcak şefkatini ve sıcaklığını göstermiştir. Yol yaparsınız, bina da yaparsınız ama siz eğer en uzak köy ya da mezradaki yetim ve öksüzü unutursanız, ona sahip çıkmazsanız, yaptığınız diğer işlerin hiçbir önemi yoktur diyerek bu konudaki hassasiyetini her ortamda dile getirmiştir.

Lastik ayakkabıya son projesi

   Özellikle Şanlıurfa- Birecik’te görev yaparken köy gezilerinde yırtık lastik ayakkabı ve çorapsız öğrencileri kış soğuğunda okula gelmelerinden dolayı etkilenerek lastik ayakkabıya son projesini başlatmış ve böylece 10.000 çocuğa 10.000 çift ayakkabı ve ayakkabı rengine uyumlu 10.000 çift çorap dağıtarak onlara devletin sıcaklığını göstermiştir.

Haydi, kızlar okula projesi

   Özellikle Kız çocuklarının okullaşması yönünde teşvik edici projeler yapmıştır. Kızların ilköğretim okuluna devamının yanı sıra liseye de devamlarının sağlanması hususunda ikna yöntemiyle kurduğu ekiplerle birlikte aile ziyaretleri yapılmış ve binlerce çocuğun okumasına vesile olunmuştur. Bu kapsamda okuyup ve şu an da çeşitli görevlerde bulunun birçok kız çocuğu bulunmaktadır. Kısacası onlara hem babalık, hem de ağabeylik yaparak okumalarına yardımcı olmuştur. Özellikle Birecik’te göreve başladığında sekizinci sınıfı bitiren kız öğrencilerden liseye devam eden öğrenci sayısı 287 iken, üç yıl içinde 1.481 kız öğrencinin liseye devamı sağlanmıştır. Yine çalıştığı yerlerde hayırseverle beraber yaptırdığı birçok ilköğretim ve lise kız yurtları olmuştur.

Liseli öğrencilere sıcak yemek projesi

   Çalıştığı yörelerde köylerden ilçe merkezine liseye gelen ve öğle yemeği sıkıntısı çeken gençlere düzenli olarak her gün dört çeşit ücretsiz öğle yemeği sunmuştur ve bu uygulamaya Of’ta da devam etmektedir.

Oku kitabını, al altınını projesi

    Oku kitabını, altınını projesiyle ilçe genelindeki tüm okullarda en çok kitap okuyan öğrencilere düzenli bir şekilde altın ve kitap ödülleri verilmiştir. Öğretmenleri aracılığıyla tespit edilen öğrencilerle ilgili yapılan programa her ay kendi alanlarında başarılı olmuş ünlü simalarla davet edilmiştir. Tayfun Talipoğlu, Savaş Ay, Prof.Dr.Ahmet Mete Işıkara, Rasim Özdenören, Ferdi Tayfur, Ediz Hun bunlardan bazılarıdır.

 Öğren okuma yazmayı al altınlı diplomayı projesi

   Öğren Okuma Yazmayı Al Altınlı Diplomayı Projesiyle çalıştığı bölgelerde yapılan alan taramalarında okuma yazma bilmeyen binlerce vatandaşa ulaşılmış açılan okuma yazma kurslarıyla başarılı olanlara altınlı belgeleri yapılan törenlerle verilmiştir. Bu proje şu an Of’ ta  da hız kazanmış ve 1000’e yakın okuma yazma bilmeyen vatandaşa ulaşılmıştır.

Gonca güllerimiz solmasın projesi

    Gonca güllerimiz solmasın projesi ile Okul öncesi eğitimin önemine binaen çalıştığı yerlerde bu konuya büyük önem vermiş, yeni anasınıfları açılmış, özellikle anneleri işin içine katarak onlara teşvik edici yüzlerce beyaz eşya dağıtmış ,bu çalışmada başarılı olan öğretmenler yurtdışı gezisi ile ödüllendirilmiş ve böylece büyük gelişmeler sağlamıştır.Son olarak  Of’ta dört ay öncesine kadar %53 olan okul öncesi eğitim oranı bu çalışmalarla %93’e çıkmıştır.

Hatırlanmak bir gün değil her gün projesi

    Hatırlanmak bir gün değil her gün projesi ile sakat ve özürlü vatandaşlarımızın sadece 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde değil, yılın 365 günü hatırlanması ve ilgi gösterilmesi gerektiğini belirterek, yine yüzlerce engelliye ulaşılmış ve onların tedavilerine başlanmıştır. Son iki ayda bu çalışmayı Of’ta da yaparak ilçe genelindeki 575 engelliye ulaşmıştır.

Cumhuriyetle yaşıt vatandaşların hatırlanması projesi

    Cumhuriyetle yaşıt vatandaşların hatırlanması projesi ile cumhuriyetle yaşıt dedeler ve nineler tespit edilmiş, onların evlerine ziyaretler yapılmış, onlara çeşitli armağanlar vererek onları şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşturmuştur. Cumhuriyetimizin 85.yılı kutlamaları etkinlikleri kapsamında da Of’ta Cumhuriyetle yaşıt 106 dede ve ninemize ulaşılmıştır.

Yaptır aşını, al armağanını projesi

   Yaptır aşını, al armağanını projesiyle özelikle Güneydoğu’da aşılama kampanyalarında büyük başarı sağlanmıştır.

Beyaz gülüşler projesi

   Beyaz gülüşler projesiyle çalıştığı yörelerde ilçe genelindeki Okul öncesi ve ilköğretim çağında eğitim gören binlerce öğrenciye sağlıklı yaşama bilincini yerleştirebilmek ve temizlik alışkanlığını kazandırabilmek amacıyla, özel olarak içinde diş macunu, diş fırçası, kız ve erkek öğrencilere özel hazırlanmış tarak, mendil ve tırnak makasından oluşan sağlık setleri dağıtılmıştır.

Kirvem kaymakam olsun projesi

   Kirvem Kaymakam Olsun projesiyle de çalıştığı yörelerde ihtiyaç sahibi binlerce çocuk sünnet ettirilerek onlara çeşitli armağanlar vererek,  çocukların hayatı boyunca unutamayacakları eğlenceler yapmıştır. Elmalı şekerinden palyaçosuna, Hacivat Karagöz gösterisinden pamuklu şekerine hatta sünnet olacak çocukların faytonla gezdirilmesine kadar onlara tatlı anılar yaşatmıştır.

Yaptı resmi nikâhını, al Cumhuriyet altınını projesi

   Yaptı resmi nikâhını Al Cumhuriyet Altınını projesiyle Görev yaptığı Birecik’te tespit ettirdiği resmi nikâhı olmayan 765 çifte, resmi nikâhları yaptırılmıştır. Yıllar sonra gelinlik ve damatlıklar giyilmiş, ilk defa hayatlarında kuaföre giden çiftler görülmüş hatta ilçeye getirttiği limuzinle çiftler gezdirilmiştir.

Her köye çocuk parkı projesi

   Her köye çocuk parkı projesiyle köylere çocuk parkları yaptırarak onların gönlünü almasını bilmiştir. Ayrıca Binlerce oyuncak kenar mahallerdeki ve köylerdeki çocuklara kaymakamlık armağanı olarak dağıtılmış ve onların gönülleri alınmıştır. Ayrıca yetim öksüz çocuklar muhtelif zamanlarda tiyatro, sinema, sirk gösterisi gibi etkinliklerle gönüllerini alarak onlara baba şefkatiyle yaklaşmıştır.

Düğünlerde mermi atılmasın, okullarda sizin de bir tuğlanız olsun projesi

    Düğünlerde mermi atılmasın, okullarda sizin de bir tuğlanız olsun projesiyle de düğünlerde silah atılmasını önlemek, çıkması muhtemel kötü olayların önüne geçmek için bu yönde bir kampanya düzenlenmiş ve vatandaşların kampanyaya katılımı sağlanmıştır.

Yeşil kuşak projesi

   Yeşil kuşak projesi ile de özellikle yöre ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, köy yollarının çift taraflı yeşillendirilmesiyle görüntü güzelliğinin sağlanması için çalıştığı bölgelerin toprak yapısına uygun yüz binlerce fidan (ceviz, zeytin gibi) dikilmiştir

Tatlı dil, güler yüz masası

   Tatlı dil, güler yüz masasıyla da hükümet konağına gelen vatandaşların, kamu hizmetlerinden daha etkin ve verimli faydalanabilmesi için her görev yerinde  “Tatlı dil, güler yüz masası oluşturmuştur. Her fırsatta da güler yüzün ve tatlı dilin sermayesinin olmadığını ve vatandaşa böyle davranılması gerektiğini belirtmiştir.

Gelir getirici projeler

   Gelir getirici projelerle de çalıştığı yörelerde ailelere iş imkânı sağlamış, özel sektörün çalıştığı yörelere gelmesine öncülük ederek yöre ve aile ekonomisine katkı sağlayacak birçok projeler gerçekleştirmişir. Hata o kadar ki bazı vatandaşlar açtıkları işyerlerine Kaymakam Tucay Sonel’in soy ismini vermişlerdir. Sonel Gümüşçülük, Sonel Sofrası bunlara örnek verilebilir. Kaymakam Tuncay Sonel’in yaptığı hizmetlerin hepsini saymaya kalksak sayfalarca yer alacak ama hayırseverleri işin içine katarak başta eğitim olmak üzere, sağlık alanında yapmış olduğu hizmetler gerçekten onu farklı kılan başka bir özelliğidir. Hükümetin son yıllardaki KÖYDES(Köylerin altyapısını destekleme projesi)ile gelen ödeneğin birkaç katı fazlası işi yerel imkânları işin içine çekerek yapmıştır.

HAYDES projesi

   Özellikle literatüre HAYDES’i kazandırmıştır. Hayırseverlerin desteği ile yapılan işler ve bu sayede devlet-vatandaş işbirliğiyle çalıştığı her ilçeye kendinden sonra da onu unutturmayacak birçok eserler kazandırmış ve kazandırmaya da devam etmektedir. Of’a gelmeden bir önceki görev yeri, bu konuda mesleğin zirvesi olmuş, devlet-vatandaş işbirliğiyle Birecik’te görev yaptığı üç yıl süresince; 263 derslik,1 kültür merkezi,1 halk eğitim merkezi, 100 öğrencilik lise kız yurdu, meslek edindirme kurs merkezi, 3 sağlık ocağı,1 ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezi, devlet hastanesinin modernizasyonu, ilçe genelindeki tüm okulların ve sağlık ocaklarının bakım ve onarımları bunlara örnek gösterilebilir.

    Şanlıurfa-Birecik’te göreve başlarken, 384 derslik varken üç yılda yaptırılan 263 derslikle toplam 647 dersliğe ulaşılmış ve derslik başına düşen öğrenci sayısı 57 iken, yaptırılan dersliklerle bu 32’ye düşmüş ve ilçede normal eğitime geçilmiştir. Kısacası ilçenin eğitim ve sağlık problemi hayırseverlerin de katkısı alınarak çözülmüştür. Bu ve buna benzer çalışmaları daha önce görev yaptığı yerlerde de yapmıştır. Beş ay önce Of Kaymakamlığına başlayan Kaymakam Tuncay Sonel aynı çalışmaları Of’ta da başlatmış yine hayırseverlerle görüşerek;  Kültür Merkezi, Okul, Gençlik Merkezi, Öğretmenevi, Yüksek Öğrenim Yurdu ve Sosyal Tesisi, Özürlü çocuklar içim Merkez Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi gibi eksikliği hissedilen hizmet binalarının yapılması için girişimlerden olumlu sonuçlar almış, bazılarının  inşaatına başlanmıştır.

    Öğrencilere yönelik ÖSS, SBS kurslarıyla da çalıştığı yerlerde yüzlerce öğrencinin üniversiteye kazanmasında yardımı olmuştur. Takdirname alan öğrencilere özel armağanlar verilerek başarı teşvik edilmiştir. Hatta okumayla ilgili ilginç ve teşvik edici projelerden son olara Trabzon –Of arasındaki yolcu otobüslerine yolcular için koltuklara özel kitaplık yaptırarak yine kahvehanelerde ve berberlerde okuma bölümleri yaptırarak okumayı teşvik edici ilginç ve güzel projeler imza atmıştır. Son dönem özellikle ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenciye evde ders çalışmaları için  ders çalışma masaları dağıtım işine girişmiş, kamuda özel sektör gibi başarılı olan kamu görevlilerine takdirin yanı sıra yurt dışı gezi ödülleri Selanik,Venedik, Halep,Şam gibi yurtdışı ödülleri ile ödüllendirmiş ve böylece başarı teşvik edilmiştir.

    Kaymakam Tuncay Sonel’in en ilginç yanlarında biri de  yeni göreve başladığı ilçelerde Kaymakamlığa hayırlın olsun çiçeği getirmek yerine ihtiyaç sahibi öğrenciler ve yetim öksüzlere harcanmak üzere bankada açtırılan hesap numarasına katkı yaptırması ve makamındaki kapısına “Kapıya Vurmadan Giriniz” yazısı; çünkü vatandaş rahat olmalı, devletin güler yüzü ve şefkati vatandaşa gösterilmeli, esnaflar ayrım yapılmadan her fırsatta ziyaret edilmeli, vatandaşın acı gününde taziyesine gidilmeli, mutlu gününde ise mutluluğu paylaşılmalı, çocukla çocuk, büyükle büyük olunmalıdır. Kaymakam Tuncay Sonel “Boş başak dik durur” diyor ve yaptığı bu çalışmalar ve hareketlerle herkesin gönlünde taht kuran rahmetli Erzincan eski valisi Recep Yazıcıoğlu’nu hatırlatıyor. Türkiye’de örnek yönetim anlayışı sergileyen, gönül adamı, devlete ve millete hizmet etmeyi kendine ilke edinen, hizmet etmede üstün performans sergileyen, çalışkan  Of Kaymakamı Tuncay Sonel şöyle diyor;

    “ İşte böylesine güzel topraklarda, yüreğimizdeki sevdamız olan büyük ve güçlü Türkiye aşkıyla,  “biz” duygusu, ekip çalışması ve devlet-vatandaş işbirliğiyle güzel memleketimizin güzel insanlarına hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunun yaşıyoruz ve yaşayacağız. ”

     Böylece Türkiye’de yönetimde üstün başarı örneği sergileyen ve sıra dışı yönetim anlayışı uygulayan kaymakam ve valilerin çoğalması dileğiyle…

 

 

 

 

 

                                                                                                         

 

 

 
Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen:: 22.02.2009 10:06:07

Kaymakam bey seni yürekten kutluyorum.Bu yazıyı okuyunca çok duygulandım. Herkes böyle çöalışsa bize millet olarak güç yetermi.Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.

9020 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Yazıya Toplam 20 Puan Verildi
 Kaynak :  www.ilkercakan.tr.gg

 Kategori ¬ Köşe Yazısı

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Yazara Ait Diğer Yazılar

“Sanatçı; toplumun dertlerini, sorunlarını algılayan insan demektir”

 12.12.2018

Artvin Valisi Ömer Doğanaya yılın valisi ödülü

 18.07.2018

Yalan ve riyakarlık değer mi kazanıyor?

 25.03.2017

Borçka

 15.02.2017

Asrımızın etkin mesleklerinden gazetecilik

 10.01.2017

Bilgiye kim daha çabuk ulaşırsa o kazanıyor

 29.10.2016

Karadenizin güzide turizm ve tatil kenti Batum

 08.10.2016

Rize yaylaları

 11.08.2016

Ordu

 23.06.2016

Trabzonun ekonomik durumu

 02.04.2016

Turizm hizmet sektöründe ekol yönetici olmak

 08.02.2016

Samimi ve dürüst olmak

 20.07.2015

Yeşil gözlü adam şiiri

 31.05.2015

Ressam Beren Berivanın Yüreğe Dokunmak kitabı

 10.05.2015

Anne

 04.05.2015

Sen gittiğinde

 20.04.2015

Memleketim neresi?

 26.03.2015

İskenderun

 23.03.2015

Örnek bir diplomat

 27.01.2015

Muş

 05.01.2015

Şanlıurfada tarihi eserler ve Eyyup ve Elyesa Peygamber Türbeleri

 15.11.2014

Halkın gönlünde yönetici olmak

 05.09.2014

Gerze

 17.08.2014

“Makam aracı su yakmıyor”

 10.07.2014

Kuşadası Milli Parkı

 04.07.2014

Fatsa

 28.06.2014

Akhisar

 15.06.2014

Azerbaycan Cumhuriyetinin modern enerji politikası

 05.06.2014

Rize Valisi Nurullah Çakır’dan Tevfik İleri’ye vefa örneği

 20.04.2014

Onur Air Hava Yollarına vatandaş şikayeti

 16.03.2014

Aydın

 15.02.2014

Beypazarı

 02.01.2014

Ardahan

 16.12.2013

Manavgat-Ilıca

 21.10.2013

Çıldır ve Göle

 29.09.2013

Şirin bir ilçe Kağızman

 23.08.2013

Bölgenin gelişen ilçesi Erbaa

 21.07.2013

Mermeriyle ünlü Kavaklıdere

 26.06.2013

Varto

 01.06.2013

Priştine

 25.04.2013

Prizren

 25.03.2013

Kosova

 03.03.2013

Bozdoğan- Buharkent-Çine-Didim

 09.02.2013

Tatvan

 26.01.2013

İlesam üzerine

 20.12.2012

Sarp Sınır Kapısında vatandaş odaklı yönetim boşluğu mu var?

 01.11.2012

Amasya Valisi Abdil Celil Öz’den Cumhuriyete yakışır resepsiyon

 30.10.2012

Mülki idarede çalışanın moralini bozmak yerine takdir etmek gerekmez mi?

 29.10.2012

Kemer

 15.10.2012

Sınır Kapısında aşırı yaya ve araç kuyruğuna vatandaş tepkisi

 05.09.2012

Tarihi ve doğal güzelliği ile ünlü turizm cenneti Göksun

 27.07.2012

Sarp Sınır Kapısı inşaatı ne zaman bitecek?

 06.06.2012

Bürokrat problem değil, çözüm üretmelidir ve Sarp Sınır Kapısı

 12.04.2012

Gürcistan- Acara Keda ve Shuakhevi bölgeleri

 14.03.2012

Gürcistan-Acara ve Khelvachauri

 13.02.2012

Ardanuç ve Arhavi

 21.01.2012

Gümüşhane

 26.12.2011

Tokat’ın tarihi

 07.12.2011

Trabzonun turizm değerleri

 02.11.2011

Türkiye- Gürcistan Haberci Gazetesi

 17.10.2011

Çanakçı Kaymakamı Murat Eren’den işsizlik sorununa çare

 02.10.2011

Ülkemizin turizme bakış gerçeği

 11.09.2011

Toplumun sorunu güvensizlik mi?

 08.08.2011

Amasya her dönemde önemini korumuştur

 06.08.2011

Kaymakam Abdullah Akdaş’ın Türkiye örneği başarısı

 14.06.2011

Havza izlenimleri, turizm ve Kaymakam Erol Rüstemoğlu

 29.05.2011

Çamoluk ilçesinin kaderini değiştiren kaymakam

 04.05.2011

Halkın istediği kaymakam örneği

 02.05.2011

Halkla ilişkilerde örnek alınacak bir yönetici portresi

 18.04.2011

Karadeniz Bölgesinin en büyük Organize Besi Sanayi Bölgesi ne zaman hizmete girecek?

 21.03.2011

Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel’den vatandaş sevgisi

 15.03.2011

PTT Genel Müdürü Osman Tural ve PTT Kargonun başarısı

 05.03.2011

Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş’tan Sarp Gümrük Kapısına tarihi çözüm

 17.02.2011

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in başarı grafiği

 12.02.2011

Yeni dönem milletvekili olma hazırlıkları

 30.01.2011

Yayla turizmi ve Giresun’un turistik oteli olmayan ilçesi

 24.01.2011

Vatandaşa sağlık hizmetinde başarılı olmak

 01.12.2010

Yeni Amasyasporu kim destekleyecek?

 20.11.2010

Bankalar ve hizmet anlayışı

 30.10.2010

Sanatçı –Bestekar Sefer Karabulut’un Amasya’nın elmaları klipi üzerine

 25.10.2010

Yöneticinin insanlara değer ve saygı göstermesi

 13.10.2010

Turizm şehri Amasya’nın yılların trafik karmaşası sorununu kim çözecek?

 26.09.2010

Ülkemizin turizme bakış gerçeği

 16.09.2010

Artova Kaymakamı Mustafa Şahin’in eğitimde Türkiye örneği başarısı

 28.07.2010

Siyasetçiye güven neden azaldı?

 11.07.2010

Kaymakam Ufuk Özen’den halkın özlediği yönetim anlayışı

 25.03.2010

Yönetim anlayışında değişim, personelden amirlerine ödül

 05.03.2010

Toplumun sorunu güvensizlik mi?

 09.01.2010

Malatya, Pütürge, Elazığ-Kovancılar izlenimleri

 03.12.2009

Gürcistan izlenimleri

 11.10.2009

Dinamik, dürüst, iş bitirici, yorgun olmayan yönetici olmak

 28.06.2009

Önce insan, sonra başkan

 05.06.2009

Halk seçim için ne diyor?

 05.06.2009

Türkiye örneği Kaymakam Tuncay Sonel

 29.05.2009

Kaymakamdan farklı bir yönetim bakışı

 06.05.2009

Hizmet mi? Şov mu?

 06.05.2009

Türkiye örneği müdür

 06.05.2009

Türkiye örneği başsavcının başarısı

 06.05.2009

Halkın valisi

 06.05.2009

İlçenin idare ettiği kaymakam mı? İlçeyi idare eden kaymakam mı?

 06.05.2009

Almus-Çubuk-Niksar-Taşova izlenimlerim

 06.05.2009

Bir kaymakam portresi

 06.05.2009

Kaymakam ve valilerin başarısı

 06.05.2009

Siyasetçiye güven neden azaldı

 06.05.2009

Halkın sanatçısı olmak

 06.05.2009

Ülkemizin turizme bakış gerçeği

 06.05.2009

Başarılı ve halkın gönlünde yöneticiydi

 04.05.2009

 
 SON DAKİKA
 
 

 Duyuru
  HABERGÜNEBAKIŞ FACEBOOKTA  

  HABERGÜNEBAKIŞI DÜNYA DİLLERİNDE OKUMA  

  TÜRKİYE-GÜRCİSTAN HABERCİ GAZETESİNİ JPEG OLARAK OKU  

  Site videosunda Yaşamın İçinden Türkiye Programı fragmanı  

 
 Köşe Yazıları

İlker ÇAKAN

İlker ÇAKAN ¬
“Sanatçı; toplumun dertlerini, sorunlarını algılayan insan demektir”

Yasin TEMİZKAN

Yasin TEMİZKAN ¬
15 Temmuz Demokrasi Zaferi

Prof. Dr.Reşat KASAP

Prof. Dr.Reşat KASAP ¬
Demokrasinin gelişmesinde ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda

Doç. Dr. Meral MERT

Doç. Dr. Meral MERT ¬
Şeker hastalığı

Sadullah KAVAK

Sadullah KAVAK ¬
Vatandaş ve insan olmamızın gereği üretmek

İbrahim UYAR

İbrahim UYAR ¬
MÜSİAD Türkiye’de 86, yurtdışında 68 ülkede 181 noktada

Ali KOPLAY

Ali KOPLAY ¬
Bütçe dışı fon uygulamaları ve Türkiye Varlık Fonu (2)

Av. Fatih SARIOĞLU

Av. Fatih SARIOĞLU ¬
Gürcistanda orturum başvurusunun reddine itiraz davası

Prof MuhittinYÜREKLİ

Prof MuhittinYÜREKLİ ¬
Batı

Doç.Dr.Elçin AHMEDOV

Doç.Dr.Elçin AHMEDOV ¬
Ermenistanın devlet terörü politikası ve Azerbaycana karşı saldırganlığının sonuçları

Doç MürtezaHASANOĞLU

Doç MürtezaHASANOĞLU ¬
Dünyanın düzeni nereye gidiyor?

Dr. Emine ÖKSÜZOĞLU

Dr. Emine ÖKSÜZOĞLU ¬
Hz. Peygamber hürmetine, dön yüzünü bana

Abdil KOÇ

Abdil KOÇ ¬
Ne kadar çevreciyiz?

Leman HALİLOVA

Leman HALİLOVA ¬
Kafkasyanın iki önemli stratejik müttefiki

Cemal TUZCUOĞULLARI

Cemal TUZCUOĞULLARI ¬
Yaratıcı muhasebe stratejileri(1)

Hasan AZAKLI

Hasan AZAKLI ¬
Dünyada nadir bir örnek; iki ülke bir gazete, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN HABERCİ GAZETESİ

Naile MEMMEDOVA

Naile MEMMEDOVA ¬
Avrupa oyunları; neden Azerbaycan?

Kübra IŞIK

Kübra IŞIK ¬
Aşırı terleme (Hiperhidroz)
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 10
 Bugün : 556
 Dün : 598
 Toplam : 1083520
 Ip No : 34.225.194.144
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam
 Reklam
 Reklam

  
 

   © Copyright - 2009- http://www.habergunebakis.com/ - Habergunebakis.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya yazarlara ait yazılardan dolayı Haber Güne Bakış sorumlu tutulamaz.

Bu site

HABER GÜNE BAKIŞ

altyapısını kullanmaktadır.