Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
VALİLER - Ardahan Valisi Mustafa Masatlı: “Mülki idare amiri olarak biz vatandaş ve millet için buradayız” - http://www.habergunebakis.com/
   
 Ardahan Valisi Mustafa Masatlı: “Mülki idare amiri olarak biz vatandaş ve millet için buradayız”

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı: “Mülki idare amiri olarak biz vatandaş ve millet için buradayız”
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.09.2019 - 17:42:22


Ardahan Valisi Mustafa Masatlı

 

Türkiye-Gürcistan Haberci Gazetesi Özel Haber: İlker ÇAKAN
  Ardahan Valisi Mustafa Masatlı; Türkiye-Gürcistan ilişkileri” konulu Türkiye-Gürcistan Haberci Gazetemiz ve www.habergunebakis.com İnternet Haber Sitemiz olarak yaptığım özel röportajda şunları söyledi;
Türkiye'nin en modern bir kapısı haline getirmeye çalışacağız
  “Gürcistan Cumhuriyeti ile aramızdaki sınır yaklaşık 156 km.'dir. Bu sınırda Aktaş ve Türközü olmak üzere iki tane kara sınır kapımız ve bir tane demiryolu kapımız vardır. Bunlardan Aktaş Sınır Kapısı ülkemizin en önemli, en modern sınır kapılarından birisidir. Gürcistan ve Türkiye' ye gelip ve gidecek turistlere yönelik ve ticaret ilişkilerimiz konusundada en iyi hizmeti verecek kapımızdır. Posof ilçemize sınır bulunan Türközü Sınır Kapısı mevcut olarak hizmet vermekle birlikte ile yenilenmesi ile igili olarak TOBB ve Ticaret Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Bir iki ay içerisinde Türkiye'nin en modern bir kapısı haline getirmeye çalışacağız.
İki ülke arasındaki ilişkilerimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz
  Bir diğer kapımız İpek Demiryolu kapısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile Londra'dan kalkan tren Manş'tan geçip Avrupa'dan, İstanbul'dan geçip Ardahan sınırımızdan sonra önce Tiflis sonra Bakü daha sonrada Pekin'e kadar gidecek olan demiryolumuz Sayın Cumhurbaşkanımızn talimatı ile çok iyi bir şekilde yapılmış olup, en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Devlet Demiryolları Ticaret Bakanlığımız ile birlikte Yukarıcambaz Bölgemize İstasyon ve Gümrükleme tesisleri kurulacaktır. Bununla ilgili projeler bitti ve çok yakın bir zamanda ihale edilecektir. Bundan da şunu anlıyabiliyoruz. Türkiye ve Gürcistan'a gelip-giden trenlerin gümrükleme işlemleri burada yapılacaktır. Gürcistan'a sınır olmamız nedeniyle tarihsel ilişkilerimizin devamını beraberinde getiriyor. Bunlar dostluk ve ticari ilişkilerimizdir. Gürcistan'dan haftanın üç, dört bazen beş günü buraya turistler gelmektedir. Bununla ilgli burada ilgili turumuzda vardır. İki ülke arasındaki ilişkilerimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz.
 
                                             
                                             Ardahan Valisi Mustafa Masatlı
 
Sarp Sınır Kapısı daha çok turizm amaçlı kullanılacaktır
  Ticaret Bakanlığımızın TIR taşımacılığı, yük taşımacılığı ile ilgili olarak Aktaş ve Türközü Sınır Kapılarına yönlendirme çalışması vardır. Bu çalışma ileriki aşamada tamamlanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti olarak özellikle Hükümetimizin Çıldır Bölgesinde Aktaş Sınır Kapısına bağlantı yolları, Aşık Şenlik Tüneli yapımı ile ilgli olarak çok ciddi çalışmaları devam ediyor. Şu anda çalışmalar % 75'lik düzeyine geldi. Bu çalışmalar bittiğinde turizm ve ticari ilişkiler daha kolaylıkla yapılacaktır. Türkiyenin 2023 yılı vizyonu var. Beşyüz milyar dolar dış ticaret hacmi olmak üzere, 50 milyon turist gelmesi hedefleri gibi pekçok hedefler vardır. Ardahan olarak ilimizin üzerine ne düşerse onu yapmaya hazırız. Başta ben olmak üzere 2023 hedefini tutturmak için resmi ve özel kuruluşlar gerekli gayreti göstermeye hazırdır. Sarp Sınır Kapısı daha çok turizm amaçlı kullanılacaktır. Sarp Sınr Kapısında yoğun bir trafik var. Buradaki TIR trafiği Aktaş ve Türközü Sınır Kapılarına yönlendirilecektir. Bölge olarak alt yapıyı hazırlıyoruz. Bütün yollarımız duble yoldur. Lokasyon olarak gelişmesine atılmış doğru atılmış bir adımdır. Bu sistem uygulandığı takdirde turizm gelişir ve çağa yönelik değişime ayak uydurulur.
Bal üretiminde Ardahan verimlilik oranı % 9.5'dir
  Ardahan ilimizde özellikle büyükbaş hayvancılık ve arıcılık gelişmiştir. Ardahan Valisi olarak göreve başlayalı 8 ay oldu.Valiliğimiz olarak başta arıcılık ve hayvancılık konusunda önemli projelerimiz vardır. Eğitime de çok önem veriyoruz. Eğitim sıralamasının yükseltilmesi konusunda önemli çalışmalarımız var. Eğitim durumunda Türkiye sıralamasında(LGS sınavında) 9 sıra öne geldik. ÖSS sınavlarında daha ileride olduğumuzu düşünüyorum. İlimizde bal üretiminde %100 artış oldu. Bal üretiminde Türkiye'de verimlilik ortalaması % 14.7'dir. Ardahan'ın verimlilik oranı % 9.5 dir Arıcılık Merkezimizin yaptığı açıklamaya göre verimlilik oranı % 18'leri geçmiştir.. Hayvancılık konusunda da hayvan hastalıklarının azaltılması gibi önemli çalışmalar yaptık. Bir ilin kalkınmasında sektörleri iyi tespit etmek gerekir. Tespit edilen sektör üzerinde çalışmak gerekir.
Vatandaş valiyi görünce mutlu oluyor. Biz vatandaş için buradayız
  Mülki idare amiri olarak biz vatandaş ve millet için buradayız. Vatandaşsız hiçbirşey olmaz. Cumhurbaşkanımızın talimatları ve onun önderliğinde bütün vatandaşlarımızın gönlüne dokunarak, onların ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayarak biz yönetim anlayışımıza devam edeceğiz. Benim bütün vatandaşlarla aram çok iyidir. Haftanın belki yarısında vatandaşlarla buluşmaya çalışırım. Bazen bir çay ocağında, parkta, bir esnafın işyerinin önünde halkla içiçeyiz. Yaylalara giderim. Onlara misafir olurum. Şu anda vatandaşlarımızın çoğunluğu hayvanlarına bakmak için yaylalardadır. İlçeleri gezerim. Ardahan'da gezmediğim köy kalmadı. Köylere giderim, vatandaş valiyi görünce büyük derecede mutlu oluyor. Biz vatandaş için buradayız. Bunların ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Bütün ekip arkadaşlarımda tabiiki biz böyle yapınca ona göre düzen tutuyorlar. İnşallah buralardan ayrılırken gök kubbede hoş bir seda bırakıp ayrılırız.”

  Editör : İlker ÇAKAN

696 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi
 Kaynak :  Editör İlker ÇAKAN

 Kategori ¬ VALİLER

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 SON DAKİKA
 
 

 Duyuru
  HABERGÜNEBAKIŞ FACEBOOKTA  

  HABERGÜNEBAKIŞI DÜNYA DİLLERİNDE OKUMA  

  TÜRKİYE-GÜRCİSTAN HABERCİ GAZETESİNİ JPEG OLARAK OKU  

  Site videosunda Yaşamın İçinden Türkiye Programı fragmanı  

 
 Köşe Yazıları

İlker ÇAKAN

İlker ÇAKAN ¬
Gürcistanın tatil kenti BATUM

Yasin TEMİZKAN

Yasin TEMİZKAN ¬
15 Temmuz Demokrasi Zaferi

Prof. Dr.Reşat KASAP

Prof. Dr.Reşat KASAP ¬
İstatistiklerin dilinden Koronavirüs (Kovid-19)salgını

Doç. Dr. Meral MERT

Doç. Dr. Meral MERT ¬
Şeker hastalığı

Sadullah KAVAK

Sadullah KAVAK ¬
Mili mücadelenin sembolü Kahramanmaraş

İbrahim UYAR

İbrahim UYAR ¬
MÜSİAD Türkiye’de 86, yurtdışında 68 ülkede 181 noktada

Ali KOPLAY

Ali KOPLAY ¬
Bütçe dışı fon uygulamaları ve Türkiye Varlık Fonu (2)

Av. Fatih SARIOĞLU

Av. Fatih SARIOĞLU ¬
Gürcistanda orturum başvurusunun reddine itiraz davası

Prof MuhittinYÜREKLİ

Prof MuhittinYÜREKLİ ¬
Batı

Doç.Dr.Elçin AHMEDOV

Doç.Dr.Elçin AHMEDOV ¬
Ermenistanın devlet terörü politikası ve Azerbaycana karşı saldırganlığının sonuçları

Doç MürtezaHASANOĞLU

Doç MürtezaHASANOĞLU ¬
Dünyanın düzeni nereye gidiyor?

Dr. Emine ÖKSÜZOĞLU

Dr. Emine ÖKSÜZOĞLU ¬
Hz. Peygamber hürmetine, dön yüzünü bana

Abdil KOÇ

Abdil KOÇ ¬
Ne kadar çevreciyiz?

Leman HALİLOVA

Leman HALİLOVA ¬
Kafkasyanın iki önemli stratejik müttefiki

Cemal TUZCUOĞULLARI

Cemal TUZCUOĞULLARI ¬
Yaratıcı muhasebe stratejileri(1)

Hasan AZAKLI

Hasan AZAKLI ¬
Dünyada nadir bir örnek; iki ülke bir gazete, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN HABERCİ GAZETESİ

Naile MEMMEDOVA

Naile MEMMEDOVA ¬
Avrupa oyunları; neden Azerbaycan?

Kübra IŞIK

Kübra IŞIK ¬
Aşırı terleme (Hiperhidroz)
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 45
 Dün : 270
 Toplam : 1190449
 Ip No : 34.204.168.209
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam
 Reklam
 Reklam

  
 

   © Copyright - 2009- http://www.habergunebakis.com/ - Habergunebakis.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya yazarlara ait yazılardan dolayı Haber Güne Bakış sorumlu tutulamaz.

Bu site

HABER GÜNE BAKIŞ

altyapısını kullanmaktadır.